Antycellulitowy masaż bańką chińską

Antycellulitowy masaż bańką chińską

Masaż wykonywany przy pomocy bańki chińskiej ma wiele cennych właściwości, od tych pielęgnacyjnych po lecznicze. Największą popularność zyskał jako skuteczny pogromca cellulitu  za co pokochały go miliony kobiet na całym świecie. Jak przebiega masaż bańką chińską? Jakie są wskazania i przeciwwskazania do jego wykonania?

Bańska chińska – zastosowanie

Zanim przejdziemy do omówienia wskazań do masażu bańką chińską to przez chwilę skupimy się na samym przyrządzie. Bańki chińskie wyglądem przypominają tradycyjne szklane bańki, najczęściej wykonane są z gumy lub materiałów bambusowych. Ich główną funkcją jest wytwarzanie podciśnienia, które zasysa skórę do środka.

Masaż bańką chińską ma długą listę zastosowań, rewelacyjnie sprawdza się w przypadku walki z uporczywym cellulitem, wygładza i modeluje sylwetkę, usuwa toksyny z organizmu, dodatkowo zmniejsza także widoczność rozstępów. Bańki są także pomocne w przypadku nawracających bóli mięśniowych i bóli kręgosłupa, problemów z trądzikiem, zaburzeniami krążenia i przemiany materii.

Jednak nie wszyscy mogą korzystać z jego właściwości, przeciwwskazaniami do wykonania masażu jest ciąża, choroby nowotworowe, choroby zakaźne, stany zapalne organizmu, miesiączka, wiek powyżej 80 roku życia, tendencja do pękania naczyń krwionośnych.

Jak wygląda masaż bańką chińską?

Zastanawiasz się jak wygląda profesjonalny masaż przy użyciu bańki próżniowej wykonywany przez profesjonalistę? Do masażu bańką chińską wykorzystuje się zazwyczaj cztery bańki o różnej wielkości, a tym samym różnej sile zasysania. Najważniejszym a zarazem pierwszym krokiem jest odpowiednie przygotowanie skóry do zabiegu, w tym celu na powierzchnię masowanych partii ciała nakładana jest oliwka, która natłuszczając skórę ułatwi tym samym masażyście przeprowadzenie masażu. Zanim bańka zostanie przyłożona do skóry, specjalista uprzednio pozbędzie się z niej powietrza, w ten sposób wytwarza się podciśnienie, które następnie zasysa dany fragment skóry do środka. Przyssana do skóry bańka przesuwana jest po ciele, powoli okrężnymi ruchami, z dołu do góry, co usprawnia krążenie krwi i limfy, rozluźnia mięśnie, przyspiesza spalanie tkanki mięśniowej jednocześnie ujędrniając skórę. Masaż w początkowej fazie może wydawać się być mało przyjemny a czasami wręcz bolesny. Trwa on z reguły od kwadransa do pół godziny, jednak nie powinien przekraczać godziny.

O czym wspominaliśmy na samym wstępie bańka chińska uznawana jest za jednego z najlepszych pogromców cellulitu, jednak, aby masaż przyniósł upragnione efekty a skórka pomarańczowa zniknęła na dobre, konieczne jest wykonanie całej serii zabiegów, w regularnych odstępach czasowych.

Antycellulitowy masaż bańką chińską można wykonać samodzielnie w domu, wystarczy tylko zaopatrzyć się w zestaw baniek chińskich. Te można kupić dosłownie wszędzie – w drogeriach stacjonarnych jak i sklepach internetowych. Oprócz tego należy pamiętać także o olejku, który zagwarantuje właściwy poślizg bańki, co z kolei przełoży się na komfort wykonywanego masażu.

blackballoon

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *