Profesjonalna pielęgnacja ciała – jak działa serum wyszczuplające?

Profesjonalna pielęgnacja ciała – jak działa serum wyszczuplające?

Właściwie dopasowana pielęgnacja skóry jest konieczna w sytuacji, kiedy chcemy uzyskać efekt jędrnej i gładkiej skóry. Kosmetyków wspomagających odchudzanie jest wiele, jednak warto wiedzieć, które z nich spisują się najlepiej. Do tej grupy zaliczyć możemy serum wyszczuplające. Produkt dzięki swojej skoncentrowanej formule działa szybciej, dzięki czemu nie musimy długo czekać na pierwsze efekty? Jak prawidłowo stosować serum? Na co należy zwrócić szczególną uwagę?

Serum modelujące sylwetkę – zastosowanie i sposób użycia

Jędrna i wygładzona skóra to marzenie każdej kobiety. Zdrową dietę, noszenie pięknej bielizny, niczym z butiku PAR L’AMOUR, regularne wizyty na siłowni i w gabinecie kosmetycznym warto jest także wzbogacić pielęgnacją domową bazującą na profesjonalnych preparatach. Choć na rynku dostępnych jest mnóstwo produktów wyszczuplających takich jak kremy, balsamy, mleczka, żele to najsilniejsze działanie wykazują kosmetyki typu serum.

Jak sama nazwa wskazuje serum jest silnie skoncentrowanym preparatem kosmetycznym o lejącej się wodnistej konsystencji. Lekka formuła i zintensyfikowane działanie to dwie główne zalety serum. Produkt wyszczuplający dzięki składnikom aktywnym zawartym w swoim składzie skutecznie redukuje nadmiar tkanki tłuszczowej. Zazwyczaj w serach wyszczuplających znaleźć można kofeinę, L-karnitynę, liporeduktyl itp., czyli typowe składniki przyspieszające przemianę materii, zmniejszające widoczność cellulitu oraz przywracające jędrność skóry.

Serum należy stosować regularnie, co najmniej dwa razy dziennie, wmasowując jego niewielką ilość na dokładnie oczyszczoną skórę. Lepsze rezultaty można osiągnąć wykonując uprzednio peeling ciała. Pamiętaj, by Twój wieczorny masaż antycellulitowy trwał przynajmniej 15 minut, wykonuj go powoli, okrężnymi ruchami kierując się z dołu do góry.

Używając do codziennej pielęgnacji kosmetyków wyszczuplających należy w dużej mierze zadbać o naczynia krwionośne, które pod wypływem silnego działania kosmetyku mogłyby ulec uszkodzeniu, co doprowadziłby do powstania tzw. pajączków. Aby temu zapobiec, preparat powinien zawierać w składzie escynę.

Escyna w kosmetyce – działanie i wskazania

Escyna jest jedną z substancji aktywnych występujących naturalnie w nasionach kasztanowca. Escyna wykazuje silne działanie przeciwzapalne i przeciwobrzękowe, dlatego też często występuje w kosmetykach niwelujących uczucie ciężkości i zmęczenia nóg. Dodatkowo neutralizuje enzymy przyczyniające się do rozkładu kwasu hialuronowego w skórze. Jednak to nie wszystkie zalety escyny, jedną z ważnych ról jaką odgrywa jest uszczelnianie naczyń krwionośnych. Systematyczne stosowanie preparatów wzbogaconych w escynę wzmacnia odporność kruchych i osłabianych naczyń krwionośnych. Są one polecane w szczególności osobom zmagającym się z żylakami oraz wenektazjami, potocznie określanymi „pajączkami”, są to rozszerzone naczynia żylne.

Jak widać Escyna jest naturalnym składnikiem o wielu cennych właściwościach pielęgnacyjnych i zdrowotnych, jego obecność w serum wyszczuplającym odgrywa niezwykle ważną rolę.

blackballoon

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *