Rolletic – skuteczna broń w walce z cellulitem i zbędnymi kilogramami?

Rolletic – skuteczna broń w walce z cellulitem i zbędnymi kilogramami?

Cieszący się coraz większą popularnością zabieg rolletic to nic innego jak tradycyjny zabieg mechanicznego masażu, wykonywanego przy użyciu profesjonalnego przyrządu. Masaż pozytywnie wpływa na samopoczucie oraz wygląd skóry – relaksuje, odpręża, ale także przyspiesza spalanie tkanki tłuszczowej, której nadmiar przyczynia się do powstawania cellulitu. Jak wygląda zabieg przeprowadzony w salonie kosmetycznym? Ile kosztuje? Jakich efektów możemy się po nim spodziewać?

Na czym polega zabieg rolletic?

Rolletic jest jednym z rodzajów masażu mechanicznego, który obecnie stosuje się nie tylko w kosmetyce, ale także i rehabilitacji. Cały zabieg odbywa się poprzez użycie specjalnego masażera, wyposażonego w różnej wielkości wypustki masujące.

Masaż polega na uciskaniu poszczególnych partii ciała wykorzystując do tego celu masażer, właśnie z tego względu rolletic bardzo często porównywany jest do zabiegu akupresury.
Masaż trwa godzinę i rozpoczyna się od stóp, co pobudza receptory całego ciała do zwiększonego działania. Potem kolejno masowane są łydki, uda, brzuch, plecy, ramiona, ręce oraz dłonie. W trakcie zabiegu zwiększa się przepływ krwi oraz limfy, co pozytywnie oddziałuje na spalanie tkanki tłuszczowej. Masaż choć relaksuje to nie należy do najprzyjemniejszych, uciskanie ciała wypustkami masażera, zwłaszcza na samym początku przygody z zabiegami rolletic, może być niezwykle bolesne, oczywiście odczucia będą uzależnione od naszego osobistego progu bólu. Dla jednych osób rolletic jest przyjemny, inny zaś narzekają na dyskomfort oraz obolałość całego ciała po wykonanym zabiegu. Boli to znaczy, że działa! Pamiętaj o tym w chwili zwątpienia i słabości!
Obecnie rolletic jest najczęściej wykonywanym zabiegiem wspomagającym procesy odchudzania oraz walkę z cellulitem.
Dużym plusem masażu rolletic jest jego zaskakująco niska cena – koszt godzinnego zabiegu waha się w granicach 15-20 zł, co czyni go jednym z najtańszych masaży odchudzających dostępnych w ofercie gabinetów kosmetycznych.

Efekty masażu rolletic

Chcesz wiedzieć jakich efektów możesz spodziewać się po wykonaniu serii zabiegów masażu rolletic? W tym wypadku efekty podzielić możemy na te natychmiastowe – widoczne bezpośrednio po zakończeniu masażu oraz późniejsze. Jeżeli chodzi o te pierwsze to do tej grupy zaliczyć należy przede wszystkim ogólną poprawę samopoczucia poprzez rozluźnienie napiętych splotów mięśniowych co z kolei przekłada się na relaks i odprężenie całego ciała. Efekty późniejsze, pojawiające się stopniowo wraz z poddawaniem się kolejnym zabiegom to wzmocnienie tkanki mięśniowej, redukcja cellulitu, wymodelowanie sylwetki, utrata zbędnych kilogramów, ujędrnienie skóry całego ciała, usprawnienie procesów przemiany materii będące wynikiem poprawy krążenia krwi i limfy. Tutaj należy jednak pamiętać o systematyczności, bo tylko ona jest gwarancją uzyskania jak najlepszych rezultatów. Na rolletic warto poświęcić co najmniej kilka godzin w tygodniu, czas ten powinien zostać dopasowany do indywidualnych potrzeb i możliwości osoby poddającej się zabiegowi.

blackballoon

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *