Sauna sucha infrared z promieniowaniem podczerwonym.

Słowo sauna pochodzi z języka fińskiego i oznacza ceremonię oczyszczającą
ciało i duszą, oraz przywracającą poczucie harmonii. Sauna to nic innego jak kąpiel w gorącym powietrzu lub w gorącej parze. Zabieg taki stosowany systematycznie
wzmacnia system odpornościowy, poprawia krążenie krwi i oczyszcza organizm oraz jest niezastąpionym środkiem na poprawę samopoczucia. Kąpiel termiczna w saunie
pobudza przemianę materii, oczyszcza skórę, rozluźnia i orzeźwia.

Sauna na podczerwień to sauna bez pary i z niską temperaturą powietrza (40-65oC),
gdzie zamiast tradycyjnych pieców wykorzystywane są promienniki podczerwieni.
O bezpieczeństwie użytkowania świadczy też to, że kabiny podczerwone emitują ciepło bardzo podobne do energii cieplnej pochodzącej ze słońca, a także tej, którą produkuje nasze ciało, spalając substancje energetyczne w celu utrzymania odpowiedniej temperatury.

Poddanie działaniu promieni podczerwonych tkanki wchłaniają je, co powoduje znaczny wzrost możliwości zarówno regeneracyjnych, jak i leczniczych. Sauna na promienie podczerwone to sauna bez pary, gorącego powietrza i związanych z tym trudności w oddychaniu. Promienie podczerwone to po prostu promieniowanie cieplne, które penetruje skórę do głębokości ponad 4 centymetrów i jest z łatwością wchłaniane przez ciało. Sauny na podczerwień oczyszczają skórę i tkanki podskórne ze zbędnych toksyn,czego efektem jest jędrna, czysta i zdrowa skóra.

Działanie oczyszczające sauny na podczerwień jest podobne do sauny tradycyjnej. Idea piękna płynącego z wnętrza jest tu jak najbardziej na miejscu, gdyż to właśnie nowa, piękna i zdrowa skóra zastępuje starą, złuszczającą się skórę zatrutą toksynami.

W trakcie korzystania z sauny na promienie podczerwone ciało nagrzewa się i rozszerzają się naczynia krwionośne. Skutkiem tego jest zwiększenie przepływu krwi i lepsze dotlenienie i ukrwienie tkanek. Skóra czerwienieje, co oznacza, że bogata w tlen krew dociera do miejsc, gdzie często może jej brakować. Proces ten powoduje również usunięcie z organizmu dużych ilości toksyn, które zalegają w głębszych warstwach skóry. Wolna od toksyn, zdrowa skóra lepiej się opala i wolniej się starzeje. Najlepsze takie efekty można osiągnąć przy regularnym stosowaniu – najlepiej 1 czy 2 razy w tygodniu.

Regularne wizyty w takiej saunie mają także bardzo pozytywny wpływ na zmniejszenie cellulitu. Cellulit to podobna do żelu substancja składająca się z tłuszczu , wody i zbędnych resztek, lokująca się w fałdach pod skórą.
Sauna na podczerwień, powodując intensywne pocenie się, pozwala na pozbycie się części tych niechcianych „śmieci” z organizmu.Innowacyjność sauny infrared polega na zastosowaniu ceramicznych promienników podczerwieni w miejsce konwencjonalnego pieca. Promienniki podczerwieni nagrzewają ciało w sposób podobny do słońca, emitując odpowiedniej długości fale podczerwone bez szkodliwego promieniowania.

Sauna jest dwuosobowa.

Cennik:

30 min -10 zł
60 min -18 zł
Karnet 10 h - 150 zł


sauna_infrared_strefa_proznosciShare |