Jak działają lakiery hybrydowe?

Jak działają lakiery hybrydowe?

Zadbane dłonie są wizytówką każdej kobiety. Bardzo ważny w tej kwestii jest ich kształt i kolor. Starannie wypiłowane i muśnięte kolorem paznokcie wysmuklają dłoń. Dla długotrwałego efektu stylizacji, świetnie nadają się lakiery hybrydowe. Zyskały one popularność ze względu na łatwość nakładania, efekt wizualny, trwałość oraz bezproblemowe usuwanie produktu. Niezależnie od tego czy manicure został wykonany w salonie kosmetycznym czy w domu, ważna jest jakość lakierów i wykonanie wszystkich etapów zabiegu. Jak działają lakiery hybrydowe i czy są szkodliwe dla paznokci?

Lakier hybrydowy – podstawowe informacje

Aby manicure hybrydowy utrzymywał się długo i pozostawiał błyszczący kolor, należy wykonać wszystkie jego etapy. Lakier hybrydowy zawiera substancje, które muszą zostać utwardzone w lampie UV. Odpowiedni czas suszenia lakieru, wyznaczony jest przez producenta i umieszczany na opakowaniu produktu. Promienie ultrafioletowe to jednak nie wszystko. Dla zachowania odpowiednich właściwości lakieru, potrzebne są jeszcze właściwe bazy oraz produkty wykańczające – zapewniające gładką powierzchnię i połysk. Zachowanie wszystkich zasad tworzenia stylizacji hybrydowej zagwarantuje zamierzony efekt, który może utrzymać się około trzech tygodni.

Manicure hybrydowy – produkty potrzebne do wykonania

Oprócz samego lakieru hybrydowego, potrzebna jest lampa UV. Od jej mocy zależy czy utwardzanie produktu będzie krótsze czy dłuższe. Promienie ultrafioletowe są podstawą do wysuszenia lakieru, należy pilnować wskazanego czasu utwardzania, aby produkt zdążył stężeć. Do listy wymaganych artykułów zalicza się też primer oraz bazę pod lakier. Dodatkowo dla efektu lśniącej tafli i utwardzenia, konieczny jest top. Manicure żelowy wymaga również zmatowienia i odtłuszczenia paznokcia, przydatne są tu więc służące do tego preparaty i pilniki.

Czy manicure hybrydowy jest szkodliwy dla zdrowia?

Ze względu na to, iż lakiery żelowe tworzą substancje chemiczne, ich użycie może powodować reakcje uczuleniowe. Manicure ten może więc być szkodliwy dla alergików. Jeśli decydujemy się na wykonywanie takiego zabiegu w domu, należy dokładnie zapoznać się z zasadami jego przeprowadzania. Wiele firm daje możliwość szkoleń, także online, które pozwolą uchronić przed nadmiernym zniszczeniem płytki paznokcia i niepotrzebnym bólem. Nieodpowiednio wykonany manicure żelowy, może nieść ze sobą nieprzyjemne konsekwencje. Aby nie był on szkodliwy dla zdrowia, oprócz wiedzy praktycznej, potrzebne są produkty najwyższej jakości. Należy zatem dobierać sprzęt i preparaty od zaufanych firm.

Zalety lakierów hybrydowych

Niezaprzeczalnym, mocnym atutem lakierów żelowych jest trwałość. Piękny kolor bez odprysków do trzech tygodni sprawia, że manicure hybrydowy ma coraz szerszą rzeszę fanek. Warstwa lakieru dodatkowo usztywnia paznokieć, jest on bardziej odporny na uszkodzenia mechaniczne. Przy odpowiednim wykonaniu, manicure hybrydowy nie niszczy płytki paznokcia, a dodatkowo wspomaga jego wzrost. Jest więc doskonałym rozwiązaniem dla kobiet, którym ciężko zapuścić długie paznokcie o ładnym kształcie.

blackballoon

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *