U kogo sprawdzi się skandynawska łazienka?

U kogo sprawdzi się skandynawska łazienka?

Skandynawska łazienka to jeden z najpopularniejszych trendów w urządzaniu, który nie prędko odejdzie do lamusa. Styl, który dotarł do nas wprost z północy, nie jest tylko chwilowym zaskoczeniem, czy modą, którą bezmyślnie powielamy. Okazuje się, że jasne łazienki z elementami drewna to idealne rozwiązanie zarówno dla małych mieszkań, jak i dużych domów. Ale czy rzeczywiście styl skandynawski sprawdzi się u każdego?

Jak urządzamy nasze łazienki?

Sposób urządzania łazienek znacząco zmienił się na przestrzeni ostatnich lat, a już zwłaszcza, jeżeli mówimy o Polsce. Co prawda u nas nie są to klasyczne pokoje kąpielowe, jednak nie oznacza to, że nie cenimy sobie tej przestrzeni jako miejsca, w którym możemy wypocząć po ciężkim dniu. Często ogranicza nas niestety metraż, który jest niezwykle mały w przypadku niewielkich mieszkań, a już zwłaszcza kawalerek. Musimy więc stworzyć wnętrze uniwersalne, ładne, ale zarazem funkcjonalne. Czy jest to możliwe? 

Łazienka skandynawska dla każdego

Okazuje się, że trendem, który sprawdza się w naprawdę wielu domach czy mieszkaniach, jest urządzenie łazienki w stylu skandynawskim. Oznacza to, że stawiamy na styl, który przybył do nas wprost z północy, a który od wielu lat cieszy się niesamowitą wręcz popularnością i to nie tylko w naszych stronach. Oznacza to, że odchodzimy od kolorowych pomieszczeń, które nie dają nam możliwości wypoczęcia czy skupienia myśli. Stawiamy na jasne, może nieco banalne kolory, ale takie, które stanowią idealną bazę. Biel i szarość to absolutna podstawa. Same w sobie nie są jednak przytulne i ciepłe, ale również i na to znalazł się sposób. 

Czym wyróżnia się łazienka skandynawska?

Łazienka skandynawska to nie tylko jasne kolory, ale przede wszystkim naturalne materiały. Tych na pewno tutaj nie zabraknie. Mowa między innymi o różnych odmianach drewna, które mogą występować pod postacią mebli, ale również dodatków. Co więcej, nie powinno być ich jednak zbyt wiele, gdyż styl skandynawski ma wiele wspólnego z minimalizmem. Nie chcemy zagracać przestrzeni, a jedynie zaplanować jej funkcjonalność i sprawić, aby była ona spójna i ponadczasowa. 

Nie brakuje więc takich prostych dodatków jak wieszaki na ręczniki, duże lustra czy plecione kosze. Istotne są również tekstylia. Proste, białe i bawełniane ręczniki wysokiej jakości będą idealnym dopełnieniem takiego wnętrza. Jeżeli potrzebujemy dodatkowych ozdób i niekoniecznie przemawia przez nas minimalizm, to warto postawić na proste, graficzne plakaty oprawione w ramce. 

blackballoon