Piękne zęby pomimo upływu lat? Poznaj proste sposoby na nieskazitelny uśmiech!

Piękne zęby pomimo upływu lat? Poznaj proste sposoby na nieskazitelny uśmiech!

Wraz z wiekiem starzeje się nie tylko nasza skóra, upływający czas negatywnie odbija się również na wyglądzie naszych zębów, dlatego tak bardzo ważna jest ich umiejętna pielęgnacja, w przeciwnym wypadku konieczna będzie konsultacja ze specjalistą. Wizyty w gabinecie stomatologicznym nie należą do najprzyjemniejszych, dodatkowo leczenie ubytków i defektów często wiąże się ze sporym wydatkiem. Dbanie o zęby nie jest ani skomplikowane ani czasochłonne, przestrzeganie kilku podstawowych zasad pozwoli cieszyć się pięknym i zdrowym uśmiechem przez długie lata.

Zapobiegaj, zamiast leczyć!

Prawidłowa higiena jamy ustnej opiera się na szczotkowaniu zębów minimum dwa razy dziennie (przez co najmniej dwie minuty!), chociaż stomatolodzy zachęcają do tego by myć je po każdym spożytym posiłku. Pasta do zębów, płyn do higieny jamy ustnej oraz nić dentystyczna – tego nie może zabraknąć w Twojej łazience. Ważne jest by każdy z produktów pielęgnacyjnych został odpowiednio dobrany do indywidualnych potrzeb. Regularne czyszczenie zębów usuwa bakterie i zapobiega odkładaniu się płytki nazębnej.
Oprócz tego w zachowaniu pięknego uśmiechu pomoże nam zastosowanie właściwej diety, ograniczyć należy spożycie cukrów, niezdrowych przekąsek i słodzonych napoi gazowanych. Ponadto należy zmniejszyć dzienną ilość wypijanych filiżanek czarnej kawy oraz herbaty – to właśnie one są najczęstszą przyczyną powstawania przebarwień zębów.

Naszemu uśmiechowi szkodzi jednak nie tylko upływający czas, duży wpływ na wygląd zębów mają także złe nawyki, których się dopuszczamy. Zdarza Ci się używać zębów zamiast nożyczek np. do zerwania folii lub otworzenia opakowania? A może regularnie obgryzasz paznokcie bądź co gorsza nieustannie żujesz gumę? Najwyższa pora z tym skończyć! Czasami zupełnie nieświadomie przyczyniamy się do pogorszenia stanu zdrowia naszego uzębienia.
Nie należy zapominać również o kontrolnych wizytach w gabinecie dentystycznym, bowiem niekiedy zupełnie niewinnie wyglądająca zmiana może być początkiem próchnicy!

Zobacz więcej na: https://www.neodentica.pl/

Kiedy po pomoc do specjalisty?

W sytuacji, kiedy stan naszego uzębienia pozostawia wiele do życzenia – zęby są przebarwione, ciemne, nierówne a nawet połamane to wówczas najkorzystniejszym rozwiązaniem będzie wizyta w gabinecie stomatologi estetycznej. Głównym jej celem jest natychmiastowe przywrócenie pięknego uśmiechu. Stomatologia estetyczna w dużej mierze usuwaniem przebarwień oraz wybielaniem zębów.

Najpopularniejszymi zabiegami z jakich można korzystać są m.in.:

– wybielanie zębów z użyciem lampy Beyond,

– wybielanie zębów tzw. metodą nakładkową,

– wybielanie martwych zębów,

– piaskowanie, umożliwiające usunięcie kamienia nazębnego oraz przebarwień,

– licówki porcelanowe.

Ostatnia z metod umożliwia kompleksową zmianę uśmiechu, przy pomocy licówek zmienić można ogólny wygląd zębów, od koloru po kształt, niestety koszt założenia jednej porcelanowej licówki waha się w granicach 1000-1500 zł.

blackballoon

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *