Platforma Schumanna – nowoczesny zabieg dla ciała i duszy

Platforma Schumanna – nowoczesny zabieg dla ciała i duszy

Zabiegi na Platformie Schumanna z każdym miesiącem stają się coraz bardziej popularne. Wykorzystanie nauki do celów zdrowotnych i kosmetycznych zyskało już wielu zwolenników na całym świecie, także w Polsce. To nowoczesne urządzenie wynalezione przez niemieckiego profesora fizyki Otta Winfrieda Schumanna znajduje się obecnie na wyposażeniu każdego gabinetu medycyny naturalnej. Na czym polega zabieg? Jakie są efekty oraz przeciwwskazania do jego wykonania?

 Terapia wibracyjna – wskazania i efekty

Platforma Schumanna, profesjonalnie nazywana Schumann 3D Platte działa na zasadzie wykorzystania zjawiska naturalnie występującego w przyrodzie jakim jest wytwarzanie fal elektromagnetycznych. Jak donoszą wyniki dotychczas przeprowadzonych badań, zabieg ten pozytywnie wpływa na poprawę ogólnego funkcjonowania ludzkiego organizmu, zarówno w sferze fizycznej jak i psychicznej.

Zabieg z użyciem Platformy Schumanna potocznie określany jest mianem terapii wibracyjnej, teraz już zapewne domyślasz się na jakiej zasadzie działa ten wynalazek. Otóż wytwarza on impulsy (drgania) naturalnie występujące w przyrodzie, co przekłada się na bezpieczeństwo zabiegu. Wskazaniem do jego wykonania są m.in.: problemy z krążeniem, zaburzenia przemiany materii, otyłość, cellulit, bóle kostno-stawowe, osteoporoza, kurczliwość mięśni, stany nerwowe i depresyjne, bezsenność i wiele innych.

Choć zaleceń do zastosowania Platformy Schumanna jest całe mnóstwo to należy pamiętać także o przeciwwskazaniach. Są to: ciąża i okres laktacji, nadmierna nadwaga, złamania i zwichnięcia kości, przebyta kilka dni wcześniej operacja, ogólne stany zapalne organizmu.

 Jak wygląda zabieg z wykorzystaniem Platformy Schumanna?

Terapie w trakcie, których używa się nowej i mało znanej aparatury bardzo często wywołują niepokój u osób rozważających jego wykonanie. Jednak w tym przypadku nie ma się o czego bać, zabieg na Platformie Schumanna jest bezpieczny i w pełni bezbolesny. Jest on polecany wszystkim, niezależnie od wieku i płci – dzieciom, dorosłym i osobom starszym. Co więcej warto podkreślić, iż terapia nie wywołuje działań niepożądanych, oczywiście pod warunkiem, że przedtem wykluczone zostały wszelkie przeciwwskazania.

Teraz skupimy się na samym zabiegu – przeprowadza się go w pozycji siedzącej bądź stojącej, w zależności od indywidualnych preferencji oraz możliwości pacjenta. Wszystko odbywa się pod czujnym okiem specjalisty, który czasami może wprowadzić w terapię dodatkowe ćwiczenia ruchowe. Zabieg kończy się po godzinie, a dla uzyskania optymalnych efektów wskazane jest jego przeprowadzanie w regularnych odstępach czasowych.

Cena terapii wibracyjnej na Platformie Schumanna waha się w granicach 100-150 zł za serię kilku półgodzinnych zabiegów. Jak widać koszty w porównaniu do uzyskanych korzyści zdrowotnych są bardzo niewielkie. Zatem czy warto skorzystać z zabiegu? Jak najbardziej, zapisz się na pierwszą sesję na Platformie Schumanna a zobaczysz, że Twój organizm z pewnością Ci za to podziękuje.

blackballoon

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *