Sauna Infrared – skutecznym sposobem na odchudzanie?

Sauna Infrared – skutecznym sposobem na odchudzanie?

Lato coraz bliżej, w związku z tym coraz chętniej decydujemy się na zabiegi kosmetyczne, których celem jest poprawa wyglądu i jędrności naszej skóry. Najczęstszym problemem z jakim zmagają się kobiety jest uporczywy cellulit potocznie nazywany skórką pomarańczową. Jednym z prostszych rozwiązań są regularne wizyty w saunie emitującej promienie podczerwone. Jak tego typu zabiegi wpływają na procesy odchudzania? W jakich celach zaleca się korzystanie z sauny na podczerwień?

Czym jest cellulit? Skąd się bierze?

Z kosmetycznego punktu widzenia cellulit jest „skórką pomarańczową”, która negatywnie wpływa na wygląd skóry, z kolei lekarze zaliczają go do grupy chorób tkanki łącznej, której jedną z głównych przyczyn jest nadmierne odkładanie się tkanki tłuszczowej.
O tym, że nadmiar dodatkowych kilogramów jest głównym sprzymierzeńcem powstawania cellulitu, wiemy wszyscy, dodatkowo należy pamiętać o tym, że cellulit bardzo często występuje u osób prowadzących siedzący tryb życia, z zaburzeniami procesów przemiany materii (spalania tłuszczów) oraz zaburzeniami hormonalnymi.
Z cellulitem wywołanym nadwagą można walczyć na wiele różnych sposobów, jednym z nich są wizyty w saunie Infrared.

Sauna na podczerwień – działanie, wskazania i efekty

Sauna Infrared jest sauną suchą, emitującą światło podczerwone to doskonałe rozwiązanie dla tych, którzy z przyczyn zdrowotnych lub indywidualnych upodobań nie mogą korzystać z tradycyjnej sauny fińskiej (mokrej).
Sauna na podczerwień działa na zasadzie wytwarzania ciepła, które w sposób bezpośredni rozgrzewa całe ciało, maksymalnie do temperatury 60’C. To co odróżnia ją od innych, to fakt, że czas zabiegu w porównaniu do sauny mokrej może być zdecydowanie dłuższy, przy tym w dalszym ciągu bezpieczny dla naszego zdrowia.
Wysoka temperatura w połączeniu z długim czasem przebywania w saunie pozytywnie wpływa nie tylko na nasze samopoczucie i zdrowie, ale także i na skórę. Sauna Infrared wykazuje skuteczne działanie w przypadku defektów skóry, w tym cellulitu.

Jak sauna wpływa na cellulit? Wytwarzane promienie podczerwone rozgrzewają skórę, przyspieszając tym samym spalanie tkanki tłuszczowej, dodatkowo wraz z potem wydalane są toksyny oraz szkodliwe produkty przemiany materii. Efektem częstego korzystania z sauny jest utrata zbędnych kilogramów oraz zniwelowanie skórki pomarańczowej, co przy dłuższym zastosowaniu owocuje piękną, gładką i jędrną skórą.
Sauna przynosi wiele korzyści, jednak paniom, które chcą na dobre pożegnać się z cellulitem, wskazane jest także zastosowanie odpowiedniej diety, ćwiczeń oraz suplementacji.

Walkę z cellulitem podejmuje co druga kobieta, niestety nie w każdym przypadku kończy się ona pełnym sukcesem i całkowitym pozbyciem się defektu. Niezwykle istotna w tej kwestii jest systematyczność oraz regularność wykonywanych zabiegów antycellulitowych. Jeżeli zdecydujesz się na to, aby wspomóc proces odchudzania wizytami w saunie na podczerwień wykazującej działanie antycellulitowe, pamiętaj o tym by korzystać z niej co najmniej dwa razy w tygodniu.

blackballoon

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *